Правила жизни

Fashion-ілюстрації сьогодні: зліт чи падіння?

Womanmagazine / Янв 12, 2018


Fashion-ілюстрація частина високої  моди, глянцевих журналів і соціальних мереж. Хтось ними захоплюється, а хтось відмовляється визнавати, надаючи перевагу фото.  Але всі   погодяться,  розглядати fashion-ілюстрації - одне задоволення.
 
Протягом багатьох років ілюстрація піддавалась різному впливу, мала злети та падіння своєї популярності.
Гортаючи модні глянці сьогодні все частіше ми зустрічаємо стилізовані ілюстрації, fashion-колажі з одягу, де нам демонструюсь, що можна додати до свого гардеробу, або базові елементи з нової колекції дизайнера.

Сьогодні fashion-ілюстрація переживає справжній ренесанс: графіка та акварель повертаються на сторінки глянцю, в рекламні банери, активно використовуються у вигляді принтів в дизайні одягу.

Саме тому сьогодні ми вирішили поговорити про те, хто такий фешн-ілюстратор, та представляє собою ілюстрація.Хто такий fashion-ілюстратор?

Це людина, що живе модою, розміється на тенденції та трендах. Вміє втілити на папері концепцію образів для дизайнера, або рекламної компанії бренду. Добре, коли у fashion-ілюстратора є свій унікальний стиль, який постійно удосконалюється. Іншими словами fashion-ілюстратор - людина, що ілюструє моду. Ілюстратори  часті гості модних показів де  в репортажній техніці за 30-40 секунд, в той час поки модель дефілює по подіуму  створюють замальовки образу.

Багато провідних дизайнерів, таких як Кард Лагерфельд, Крістіан Лакруа Ів-сен Лоран, перед тим як створювати колекцію переносили дизайн своїх моделей на папір. Тому і сьогодні  дизайнери, шоуруми, будинки моди постійно співпрацюють з ілюстраторами.

Одним з  великих класиків фешн-ілюстрації є  Рене Грюо

Рене Грюо вважають генієм лаконічності, та елегантності.  Його стиль мінімалізм. Створював  образи для рекламних компаній Dior, Balenciaga, Yves Saint Laurent та інших домів моди. В роботах застосовував мінімум відтінків їм могло бути лише 3 та найчастіше це були чорний,червоний і білий. По завершенню завжди був шедевр.
По завершенню завжди був шедевр.Яскравий представник сучасної fashion- ілюстрації є  і Девід Даунтон, який за останні десятиліття завоював  репутацію одного з провідних світових художників моди. Саме його роботи стали сильним фактором у поверненні інтересу до модної ілюстрації.  Свої  роботи створював за допомогою туші та акварелі. Як ми помічаємо теж притримувався мінімалізму в матеріалах. Правда саме ці матеріал вважаються одними з  самих складних в роботі, але це не відчувається в ілюстраціях,а  читається лише легкість та елегантність ліній.

До його портфоліо входять роботи для  рекламних компаній модних брендів таки як: Tiffany & Co, Van Cleef & Arpels, Harrods, Top Shop, Chanel, Dior, L’Oreal.

Що таке фешн-ілюстрація?

Ціль fashion -ілюстрації передати ідею, настрій образу, або цілої колекції. Художник відображає колекцію через призму свого бачення.  Під час процесу немає рамок, якою саме вона повинна бути, немає меж уяви. Головне правило – немає ніяких правил. Якщо порівнювати з академічним малюнком, де є чіткі пропорції та схеми.
Модна ілюстрація повинна бути динамічною, стильною, іншими словами, мати свій характер. 
Представлено багато версій скільки існує фешн-ілюстрація. Певні джерела, стверджують що фешн-ілюстрація існує понад 500 років, з іншої сторони більшість ілюстраторів, вважають за краще починати відлік, коли художники почали працювати для глянцевих журналів. Це сталось на початку ХХ століття, в той час і з’явилась така професія, як художник моди.

Завдяки веб-версіям журналів, інстаграму, телебаченню, рекламі, потреба в ілюстрованій моді постійно росте. Саме зараз вона популярна, як ніколи раніше, адже побачити фото на сторінках глянце ми вже звикли, а fashion - ілюстрації це щось нове!
Вона несе в собі таку ж задачу як і фотографія, але попри це, саме ілюстрація дозволяє автору розширити межі для прояву своєї індивідуальності й фантазії.

Fashion-ілюстрація стрімко розвивається і постійно пропонує свіжі інтерпретації для світу моди та реклами. Тому вона міцно зайняла своє місце в комерційному світі, а професія fashion-ілюстратора завжди була важливою в провідних модних країнах, а сьогодні стає престижною і в Україні.


Автор: Валерія Любаха